شهر الکترونیک نجف آباد - مخدر دولتی، فاصله انداز معتاد با قاچاقچی

مخدر دولتی، فاصله انداز معتاد با قاچاقچی

HIV ابوالفضل ابوترابی در رابطه با اهدای کارت رایگان و دولتی تریاک تشریح کرد: یکی از تجربه هایی که پس از انقلاب اسلامی در راستای کاهش بیماری
 دستگیر ما شد، طرح اهدای رایگان سرنگ از جانب داروخانه های کشور بود که خوشبختانه با موفقیت به اجرا رسید. از دیگر تجربیاتی که پس از انقلاب اسلامی در کشور با موفقیت به انجام رسید این بود که از سال ۸۵ به بعد، معتادان را با تفکر و شعار “معتاد مجرم نیست، بیمار است” را در کمپ های ویژه ترک اعتیاد بستری می کردند در صورتی که قبل از این اتفاق معتادان مجرم شناخته می شدند و به زندان می رفتند، جزای نقدی پرداخت می کردند و شلاق می خوردند.
 
وی همچنین در این باره افزود: در گام سوم قانون  و دولت در راستای کاهش آمار اعتیاد در کشور اقدام به طرح توزیع کارت های دریافت تریاک کرده است. اجرای این طرح به این صورت است که دولت موظف است معتادان و خانواده آنها را بیابد و مطابق قانون به آن ها تریاک بدهد (البته دادن مواد به تدریج جهت ترک اعتیاد کاهش می یابد)، خانواده آن ها را تحت پوشش قرار می دهد و در نهایت فرد معتاد به کمک دولت کم کم از اعتیاد فاصله می گیرد. از دیگر دلایل اساسی اجرای این طرح این است که معتادان  مواد صنعتی پرخطر مانند هروئین، شیشه، کراک و… را کنار گذاشته و به دلیل رایگان بودن تریاک، به این ماده مخدر سنتی و کم خطر روی می آورند.
ابوترابی در پایان خاطرنشان کرد: از طرف دیگر عامل حیاتی عمل به این طرح دور شدن معتادان از فروشندگان مواد مخدر است و کساد شدن بازار خرده فروشندگان مواد مخدر است که دولت را جهت دستیابی آسان تر به عده فروشان رهنمود می شود.
منبع:دادرس
  • هیچ نظری یافت نشد

دیدگاه خود را بیان کنید.

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 1000 حرف باشد
http://www.shahreman.net/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=282572&tmpl=component
دیدگاه شما بعد از تایید مدیر نمایش داده خواهد شد

نظرات کاربران

ممنون از سایت خیلی خوبتون
- فرشته
سلام کسی آدرس کتابخونه شهید کاظمی رو میدونه دقیق به من بده اگه مدیونیم همین جا جواب بدید ممنون میشم
- امیر
سلام کسی عکس یا فیلم از تصادف مامور نیروی انتظامی در تاریخ1395/02/07 باموتور در امیر اباد داره ؟
- حسین
خوبه
- حمید
با سلام
لطفا در مورد اجرای طرح بیشتر توضیح دهید. در این روش تا چند درجه میتوان باغ را گرم تر کرد؟ ایا از لحاظ اقتصادی توجیه دارد؟ لطفا نام باغ و باغدار و توضیحات بیشتر را بیان کنید.
- فرهاد
باسلام.نباید حساب همه رو با هم قاطی کرد‌.خدایش بعضی از این طب سنتی اسلامی ها کارهای ارزنده ای کرده اند.ضمنا دخالت در درمان هم در مورد اینها مصداق تداره.اینها که قرص و دارو و امپول که ندارن و تجویز هم نمیکنن.فقط توصیه هایی در خصوص مصرف مواد غذایی دارن که البنه جواب هم میدهد.مثلا اینها میگن بابا ماست را با ماهی نخورین و...