شهر الکترونیک نجف آباد - ⁣آغاز ابلاغ الکترونیک احکام قضائی در نجف آباد

⁣آغاز ابلاغ الکترونیک احکام قضائی در نجف آباد

 
دادستان نجف آباد گفت:  هماهنگ با دیگر نقاط کشور، در دادگستری شهرستان نیز سامانه ثبت الکترونیک احکام و ابلاغ های قضائی با عنوان «ثنا» کار خود را از سال گذشته شروع کرده و در همین مدت توانسته بخش قابل توجهی ازمشکلات موجود در این عرصه را برطرف کند.
محمد رضا توکلی گفت: «در این سامانه که تمامی شهروندان به آن دسترسی دارند، برای هر شخصی نام و رمز عبور خاصی تعریف می شود که از طریق آن همه افراد می توانند پس از آگاهی نسبت به صدور حکم و یا ابلاغ توسط اطلاع رسانی پیامکی یا ایمیلی، نسبت به مشاهده موارد صادر شده اقدام کنند.»
 
توکلی قوانین جدید را در مسیر کاهش کاغذ بازی های معمول و الکترونیکی شدن بایگانی اطلاعات قضائی شهروندان دانست و اضافه کرد: «در دادگستری شهرستان برای اجرای کامل این روند با مشکلاتی همچون کمبود نیرو مواجه هستیم ولی کار شروع شده است.»
وی خاطر نشان کرد: «تمامی شهروندان می توانند با مراجعه به سایت ثنا، ثبت نام خود تا مرحله احراز هویت را انجام داده و پس از دریافت کد رهگیری جهت تکمیل مراحل تعریف شده به دفتری در دادگستری مراجعه نمایند.»
دادستان نجف آباد انجام امور مربوط به این سامانه را بر عهده دفاتر قضائی دانست و اظهار داشت: «البته در نجف آباد با توجه به عدم راه اندازی چنین مجموعه ای، بار آن بر دوش سیستم دادگستری افتاده است.»
وی در پایان افزود: « در شوراهای حل اختلاف استان نیز روند الکترونیک شدن بخشی از کارها شروع شده ولی در نجف آباد به دلیل عدم تامین زیرساخت های مورد نیاز، کار همچنان به شکل سنتی ادامه دارد.»
منبع: ایمنا
  • هیچ نظری یافت نشد

دیدگاه خود را بیان کنید.

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 1000 حرف باشد
http://www.shahreman.net/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=282011&tmpl=component
دیدگاه شما بعد از تایید مدیر نمایش داده خواهد شد

نظرات کاربران

ممنون از سایت خیلی خوبتون
- فرشته
سلام کسی آدرس کتابخونه شهید کاظمی رو میدونه دقیق به من بده اگه مدیونیم همین جا جواب بدید ممنون میشم
- امیر
سلام کسی عکس یا فیلم از تصادف مامور نیروی انتظامی در تاریخ1395/02/07 باموتور در امیر اباد داره ؟
- حسین
خوبه
- حمید
با سلام
لطفا در مورد اجرای طرح بیشتر توضیح دهید. در این روش تا چند درجه میتوان باغ را گرم تر کرد؟ ایا از لحاظ اقتصادی توجیه دارد؟ لطفا نام باغ و باغدار و توضیحات بیشتر را بیان کنید.
- فرهاد
باسلام.نباید حساب همه رو با هم قاطی کرد‌.خدایش بعضی از این طب سنتی اسلامی ها کارهای ارزنده ای کرده اند.ضمنا دخالت در درمان هم در مورد اینها مصداق تداره.اینها که قرص و دارو و امپول که ندارن و تجویز هم نمیکنن.فقط توصیه هایی در خصوص مصرف مواد غذایی دارن که البنه جواب هم میدهد.مثلا اینها میگن بابا ماست را با ماهی نخورین و...