شهر الکترونیک نجف آباد - مدارس نجف آباد، سبز می شوند

مدارس نجف آباد، سبز می شوند

  • دوشنبه, 13 شهریور 1396 ساعت 11:28
  • منتشرشده در گوناگون

معاون پژوهش و برنامه ریزی نیروی انسانی آموزش و پرورش شهرستان نجف آباد گفت: طرح مدارس سبز از اول مهر سال جاری در بیش از 103 آموزشگاه از دویست و شصت مدرسه شهرستان اجرا می شود.

طرح مدارس سبز تلاش دارد در هفت محور به فرهنگسازی محیط زیست بپردازد. این محورها شامل آب، برق، گاز، پسماند و بازیافت، فضای سبز، هوای پاک و خوراک سالم است.
محمد علی میزبان با اشاره به اینکه مدیران این مدارس دوره های آموزشی مربوطه را گذرانده اند، اظهار کرد: معاونان مدارس و خدمتگزاران نیز در مراحل بعدی آموزش خواهند دید و آموزش والدین و دانش آموزان نیز بصورت برنامه ریزی شده در طول سال انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین اقدام های طرح مدارس سبز، « مدارس بدون زباله» است، گفت: شهرداری نجف آباد روزانه 150 تن زباله جمع آوری می کند که به گفته مسئولان شهرداری هزینه سالیانه جمع آوری و دفن زباله 15 میلیارد تومان است که این مبلغ معادل ساخت 15 مدرسه است.
مجری طرح مدارس سبز نجف آباد تصریح کرد: با اجرای این طرح و آموزش مدیران مدارس تصمیم داریم زباله های تَر مدارس را تبدیل به بهترین کود قابل استفاده برای گیاهان کنیم.
منبع:ایرنا

  • هیچ نظری یافت نشد

دیدگاه خود را بیان کنید.

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 1000 حرف باشد
http://www.shahreman.net/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=282027&tmpl=component
دیدگاه شما بعد از تایید مدیر نمایش داده خواهد شد

نظرات کاربران

ممنون از سایت خیلی خوبتون
- فرشته
سلام کسی آدرس کتابخونه شهید کاظمی رو میدونه دقیق به من بده اگه مدیونیم همین جا جواب بدید ممنون میشم
- امیر
سلام کسی عکس یا فیلم از تصادف مامور نیروی انتظامی در تاریخ1395/02/07 باموتور در امیر اباد داره ؟
- حسین
خوبه
- حمید
با سلام
لطفا در مورد اجرای طرح بیشتر توضیح دهید. در این روش تا چند درجه میتوان باغ را گرم تر کرد؟ ایا از لحاظ اقتصادی توجیه دارد؟ لطفا نام باغ و باغدار و توضیحات بیشتر را بیان کنید.
- فرهاد
باسلام.نباید حساب همه رو با هم قاطی کرد‌.خدایش بعضی از این طب سنتی اسلامی ها کارهای ارزنده ای کرده اند.ضمنا دخالت در درمان هم در مورد اینها مصداق تداره.اینها که قرص و دارو و امپول که ندارن و تجویز هم نمیکنن.فقط توصیه هایی در خصوص مصرف مواد غذایی دارن که البنه جواب هم میدهد.مثلا اینها میگن بابا ماست را با ماهی نخورین و...