شهر الکترونیک نجف آباد - کارگروه آرد و نان شهرستان نجف آباد به ریاست معاون استاندار و فرماندار برگزار گردید

کارگروه آرد و نان شهرستان نجف آباد به ریاست معاون استاندار و فرماندار برگزار گردید

 کارگروه آرد و نان شهرستان نجف آباد به ریاست مظفرنجفی معاون استاندار و فرماندار و با حضور جعفرزاده معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری وسایر اعضای عضو کارگروه آرد و نان در محل فرمانداری برگزار گردید.
معاون استاندار و فرماندار نجف آباد گفت، نان به عنوان قوت غالب و بخش اصلی هرم غذایی و بخش جدایی‌ناپذیر سفره مردم می باشد.
فرماندار نجف آباد اظهارداشتند بخشی از ارتقاء کیفیت نان بر عهده مسئولین دولتی و بخش مهم آن برعهده نانوایان است و مردم نیزباید توجه داشته باشند که نان هایی که بی نام و نشان در سوپرمارکتها و خانگی پزها ارائه می گردند لزوماً نمی توانند نان باکیفیت باشد.
مظفرنجفی اظهارداشتند علیرغم نظارت و بازرسی های خوب صورت گرفته باید این بازرسی ها تشدید شود و از این راه نانوایان فعال مورد تشویق و با تخلفات نیز برخورد قانونی صورت پذیرد.
در ادامه دیگر اعضای کارگروه نیز گزارشی از اقدامات صورت گرفته در زمینه ارتقاء کیفیت نان ارائه نمودند. که از جمله می توان به انجام ۲۸۵۶ مورد بازدید بهداشتی از نانوایان و ۱۰۸۹ مورد نمونه برداری از نان، ۲۱ مورد پلمپ مغازه به علت مشکلات بهداشتی، تشکیل ۱۵۶ پرونده در تعزیرات حکومتی و مختومه شدن ۱۵۱ مورد از آن، پیگیری جدی درکاهش مصرف نمک و جوش شیرین نام برد.
لازم بذکر است در حال حاضرسهمیه ماهیانه آرد و نان شهرستان ۱/۹۲۲/۶۰۰ کیلوگرم می باشد که تعداد ۲۳۸ واحد خبازی مبلغ قابل توجهی یارانه از سوی دولت محترم در این زمینه پرداخت می گردد. بگونه ای که گندم کیلویی ۱۲۷۰ تومان از کشاورزان خریداری و کیلویی ۶۶۵ تومان در اختیار کارخانجات تولید آرد قرار می گیرد که این اختلاف به عنوان قیمت یارانه نان محسوب می گردد.
از طرفی این روزها افرادی بدون اخذ مجوز و بدون نظارت بهداشتی و به صورت غیرمجاز اقدام به پخت نان تحت عنوان آزادپزی و با قیمت های بالا می نمایند که در صورت مراجعه به اتحادیه و انجام مراحل قانونی و رعایت ضوابط و مقررات مجوز برای آنها صادر و تحت و نظارت قرار خواهند گرفت. که متاسفانه غالباً از این امر خودداری می نمایند و لذا نان طبخ شدن را با قیمت ۸۰۰ و ۹۰۰ تومان ارائه می نمایند در حالی که نان در واحدهای آزادپز دارای مجوز با زون ۲۸۰ گرم ۴۰۰ تومان می باشد. انتظار می رود مردم از خرید نان هایی بدون نظارت خودداری تا اینگونه افراد نیز تابع ضوابط و مقررات گردیده و علاوه بر انجام فعالیت تجاری آنها حق و حقوق مردم که نان سالم و بانظارت است نیز رعایت گردد.

منبع: سایت فرمانداری نجف آباد

  • هیچ نظری یافت نشد

دیدگاه خود را بیان کنید.

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 1000 حرف باشد
http://www.shahreman.net/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=249644&tmpl=component
دیدگاه شما بعد از تایید مدیر نمایش داده خواهد شد

نظرات کاربران

- فرشته
سلام کسی آدرس کتابخونه شهید کاظمی رو میدونه دقیق به من بده اگه مدیونیم همین جا جواب بدید ممنون میشم
- فرهاد
باسلام.نباید حساب همه رو با هم قاطی کرد‌.خدایش بعضی از این طب سنتی اسلامی ها کارهای ارزنده ای کرده اند.ضمنا دخالت در درمان هم در مورد اینها مصداق تداره.اینها که قرص و دارو و امپول که ندارن و تجویز هم نمیکنن.فقط توصیه هایی در خصوص مصرف مواد غذایی دارن که البنه جواب هم میدهد.مثلا اینها میگن بابا ماست را با ماهی نخورین و...
- صنم نجف آبادی
از آقای اقبال صالحی رییس اداره ارشاد نجف آباد متشکریم، خبر خیلی خوبیه ، اینکه برای اهل قلم ارزش قائل شدند خوشحالیم . چون متاسفانه همیشه فرهنگ فدای چیزهای دیگه میشه حال آنکه فرهنگ یه اصل مهم است و به قول فیلسوف حکیم ارد بزرگ : شالوده و زیربنای گسترش هر کشور ، فرهنگ درست است.
امیدواریم در سایه مدیریت شایسته آقای اقبال صالحی شهر ما از بعد فرهنگی رشد قابل ملاحظه ایی داشته باشه
- ترنم
سلام
کسی میدونه توی نجف ابادم کلاس زومباهست یانه اگه میدونیین ادرسش کجاست.....
باسلام
ممنون از پستهای خوبتون.
- hosseiniasgarani
با سلام.خبر جدید . در تاریخ 1394/12/14 تعداد حدود 80 نفر از همسران شهداء و جانبازان توسط دو عدد اتوبوس از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان نجف آباد در غالب راهیان نور (یاد عزیزان) به مناطق عملیاتی سابق در جنوب کشور (استان خوزستان ) اعزام شدند.