شهر الکترونیک نجف آباد - کارگروه آرد و نان شهرستان نجف آباد به ریاست معاون استاندار و فرماندار برگزار گردید

کارگروه آرد و نان شهرستان نجف آباد به ریاست معاون استاندار و فرماندار برگزار گردید

 کارگروه آرد و نان شهرستان نجف آباد به ریاست مظفرنجفی معاون استاندار و فرماندار و با حضور جعفرزاده معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری وسایر اعضای عضو کارگروه آرد و نان در محل فرمانداری برگزار گردید.
معاون استاندار و فرماندار نجف آباد گفت، نان به عنوان قوت غالب و بخش اصلی هرم غذایی و بخش جدایی‌ناپذیر سفره مردم می باشد.
فرماندار نجف آباد اظهارداشتند بخشی از ارتقاء کیفیت نان بر عهده مسئولین دولتی و بخش مهم آن برعهده نانوایان است و مردم نیزباید توجه داشته باشند که نان هایی که بی نام و نشان در سوپرمارکتها و خانگی پزها ارائه می گردند لزوماً نمی توانند نان باکیفیت باشد.
مظفرنجفی اظهارداشتند علیرغم نظارت و بازرسی های خوب صورت گرفته باید این بازرسی ها تشدید شود و از این راه نانوایان فعال مورد تشویق و با تخلفات نیز برخورد قانونی صورت پذیرد.
در ادامه دیگر اعضای کارگروه نیز گزارشی از اقدامات صورت گرفته در زمینه ارتقاء کیفیت نان ارائه نمودند. که از جمله می توان به انجام ۲۸۵۶ مورد بازدید بهداشتی از نانوایان و ۱۰۸۹ مورد نمونه برداری از نان، ۲۱ مورد پلمپ مغازه به علت مشکلات بهداشتی، تشکیل ۱۵۶ پرونده در تعزیرات حکومتی و مختومه شدن ۱۵۱ مورد از آن، پیگیری جدی درکاهش مصرف نمک و جوش شیرین نام برد.
لازم بذکر است در حال حاضرسهمیه ماهیانه آرد و نان شهرستان ۱/۹۲۲/۶۰۰ کیلوگرم می باشد که تعداد ۲۳۸ واحد خبازی مبلغ قابل توجهی یارانه از سوی دولت محترم در این زمینه پرداخت می گردد. بگونه ای که گندم کیلویی ۱۲۷۰ تومان از کشاورزان خریداری و کیلویی ۶۶۵ تومان در اختیار کارخانجات تولید آرد قرار می گیرد که این اختلاف به عنوان قیمت یارانه نان محسوب می گردد.
از طرفی این روزها افرادی بدون اخذ مجوز و بدون نظارت بهداشتی و به صورت غیرمجاز اقدام به پخت نان تحت عنوان آزادپزی و با قیمت های بالا می نمایند که در صورت مراجعه به اتحادیه و انجام مراحل قانونی و رعایت ضوابط و مقررات مجوز برای آنها صادر و تحت و نظارت قرار خواهند گرفت. که متاسفانه غالباً از این امر خودداری می نمایند و لذا نان طبخ شدن را با قیمت ۸۰۰ و ۹۰۰ تومان ارائه می نمایند در حالی که نان در واحدهای آزادپز دارای مجوز با زون ۲۸۰ گرم ۴۰۰ تومان می باشد. انتظار می رود مردم از خرید نان هایی بدون نظارت خودداری تا اینگونه افراد نیز تابع ضوابط و مقررات گردیده و علاوه بر انجام فعالیت تجاری آنها حق و حقوق مردم که نان سالم و بانظارت است نیز رعایت گردد.

منبع: سایت فرمانداری نجف آباد

  • هیچ نظری یافت نشد

دیدگاه خود را بیان کنید.

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 1000 حرف باشد
http://www.shahreman.net/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=287554&tmpl=component
دیدگاه شما بعد از تایید مدیر نمایش داده خواهد شد

نظرات کاربران

ممنون از سایت خیلی خوبتون
- فرشته
سلام کسی آدرس کتابخونه شهید کاظمی رو میدونه دقیق به من بده اگه مدیونیم همین جا جواب بدید ممنون میشم
- امیر
سلام کسی عکس یا فیلم از تصادف مامور نیروی انتظامی در تاریخ1395/02/07 باموتور در امیر اباد داره ؟
- حسین
خوبه
- حمید
با سلام
لطفا در مورد اجرای طرح بیشتر توضیح دهید. در این روش تا چند درجه میتوان باغ را گرم تر کرد؟ ایا از لحاظ اقتصادی توجیه دارد؟ لطفا نام باغ و باغدار و توضیحات بیشتر را بیان کنید.
- فرهاد
باسلام.نباید حساب همه رو با هم قاطی کرد‌.خدایش بعضی از این طب سنتی اسلامی ها کارهای ارزنده ای کرده اند.ضمنا دخالت در درمان هم در مورد اینها مصداق تداره.اینها که قرص و دارو و امپول که ندارن و تجویز هم نمیکنن.فقط توصیه هایی در خصوص مصرف مواد غذایی دارن که البنه جواب هم میدهد.مثلا اینها میگن بابا ماست را با ماهی نخورین و...