شهر الکترونیک نجف آباد - ⁣رسیدگی به 100حادثه و حریق در ماه پنجم سال

⁣رسیدگی به 100حادثه و حریق در ماه پنجم سال

  • دوشنبه, 13 شهریور 1396 ساعت 11:26
  • منتشرشده در حوادث
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری نجف آباد گفت: در مرداد ماه سال جاری، نیروهای این مجموعه به 47مورد آتش سوزی و پنجاه و سه حادثه گزارش شده از سوی مردم رسیدگی کردند که به دنبال آن امکان نجات پانزده نفر از شهروندان فراهم شد، هفت مصدوم به مراکز درمانی انتقال داده شده و متاسفانه دو نفر نیز جان خود را از دست دادند.»
 
آتشیار احمد هادی  با اشاره به کشته شدن دو نفر در هفت حادثه تصادف و واژگونی خودرو بیان داشت: «شش نفر نیز از این حوادث نجات داده شده و پنج مصدوم نیز تحویل اورژانس شدند.»
 
هادی اضافه کرد: «در چند حادثه خودکشی که در این ماه مورد رسیدگی قرار گرفت نیز یک نفر نجات پیدا کرد و یکی مصدوم شد. در سقوط از ارتفاع مصدوم دیگری داشتیم و در حوادثی مانند حبس در اماکن، خطر اشیاء برنده و گیرافتادن پا در داخل پل هم به ترتیب پنج، دو و یک نفر نجات پیدا کردند.»
 
سیگار، 6آتش به پا کرد
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری نجف آباد اعلام داشت: « در همین بازه زمانی، آتش سیگار زمینه ساز بروز سه حریق در فضای سبز، دو مورد در باغ و یکی نیز در واحد دامداری شد. در هشت مورد انتقال حرارت از منبع حرارتی، 5 فقره دخالت عمدی و چهار مورد نیز نشت گاز به عنوان عامل بروز آتش سوزی شناخته شد.»
 
وی از بی احتیاطی به عنوان دلیل بروز پنج آتش سوزی در پنجمین ماه سال خبر داد و ادامه داد: « اتصالی برق و نشت مایعات قابل اشتعال هر کدام در سه فقره آتش سوزی عامل اصلی شناخته شده اند و از نظر محل بروز هم محل نگهداری ضایعات با 13، منازل مسکونی با ده، خودرو و موتورسیکلت با شش و اماکن تجاری در کنار کارگاه ها با آمار مساوی 4 مورد، بیشترین آمار را به خود اختصاص داده اند.»
سه آتش سوزی در فضای سبز، دو مورد چاه ذغالی، یک دامداری و سه باغ از دیگر موارد مهار شده توسط پرسنل آتش نشانی در مرداد ماه سال جاری محسوب می شوند.
 
ثبت 13 حادثه مرتبط با خودرو
هادی بیشترین آمار حوادث رسیدگی شده در مرداد را مربوط به مزاحمت حیوانات وحشی و موذی با 22مورد دانست و گفت: « 7تصادف و واژگونی خودرو در کنار شش مورد نشت گاز و بنزین خودرو، هفت فقره حبس در اماکن، دو مورد سقوط از ارتفاع، 2گودبرداری غیر اصولی و تک مواردی در حوادثی مانند آبگرفتگی و گیرافتادن پا داخل پل از دیگر موارد قابل ذکر محسوب می شوند.»
 
وی در پایان اعلام داشت: «در همین مدت، 150 نفر از فعالین اصناف، هفتاد رابط سلامت و شصت عضو بسیج خواهران آموزش های امداد و نجات را با حضور در این مجموعه فرا گرفته اند.»
منبع:شهرداری
  • هیچ نظری یافت نشد

دیدگاه خود را بیان کنید.

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 1000 حرف باشد
http://www.shahreman.net/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=282030&tmpl=component
دیدگاه شما بعد از تایید مدیر نمایش داده خواهد شد

نظرات کاربران

ممنون از سایت خیلی خوبتون
- فرشته
سلام کسی آدرس کتابخونه شهید کاظمی رو میدونه دقیق به من بده اگه مدیونیم همین جا جواب بدید ممنون میشم
- امیر
سلام کسی عکس یا فیلم از تصادف مامور نیروی انتظامی در تاریخ1395/02/07 باموتور در امیر اباد داره ؟
- حسین
خوبه
- حمید
با سلام
لطفا در مورد اجرای طرح بیشتر توضیح دهید. در این روش تا چند درجه میتوان باغ را گرم تر کرد؟ ایا از لحاظ اقتصادی توجیه دارد؟ لطفا نام باغ و باغدار و توضیحات بیشتر را بیان کنید.
- فرهاد
باسلام.نباید حساب همه رو با هم قاطی کرد‌.خدایش بعضی از این طب سنتی اسلامی ها کارهای ارزنده ای کرده اند.ضمنا دخالت در درمان هم در مورد اینها مصداق تداره.اینها که قرص و دارو و امپول که ندارن و تجویز هم نمیکنن.فقط توصیه هایی در خصوص مصرف مواد غذایی دارن که البنه جواب هم میدهد.مثلا اینها میگن بابا ماست را با ماهی نخورین و...