شهر الکترونیک نجف آباد - ابتلای انسانی به ویروس H۵N۸ در نجف‌آباد صحت ندارد

ابتلای انسانی به ویروس H۵N۸ در نجف‌آباد صحت ندارد

  • سه شنبه, 12 بهمن 1395 ساعت 09:08
  • منتشرشده در حوادث

شهرام موحدی در خصوص ابتلای یکی از کارکنان شبکه دامپزشکی نجف آباد به ویروس H ۵N ۸، اظهار داشت: طرح این مسئله از سوی یکی از رسانه ها، برای تشویش اذهان عمومی بوده است و اصلا چنین موضوعی صحت ندارد.
مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان با اشاره به اینکه این موضوع یک شیطنت رسانه ای بوده است و هیچ گونه ابتلای انسانی به این ویروس نه تنها در اصفهان بلکه در حال حاضر در دنیا نداریم، گفت: H ۵N۸، یک ویروس خطرناک است که در حال حاضر ۵۵ کشور دنیا را درگیر خود کرده است که ایران نیز یکی از این کشورهاست اما در حال حاضر این ویروس در بخش طیور، مسئله ساز شده است.
وی عبور پرندگان مهاجر از سیبری و حرکت به سمت خط استوا و گذر از آسمان ایران را دلیل شیوع این ویروس در ایران دانست و افزود: پرندگان مهاجر در مسیر خود ویروس را دفع می کنند و باعث آلودگی سایر پرندگان اعم از پرندگان بومی و آزاد پرواز می شوند.
وی اضافه کرد: هم اکنون این ویروس در ۶ کانون استان اصفهان شناسایی شده است و عملیات قرنطینه و معدوم سازی در برخی از این کانون ها ادامه دارد.
موحدی تصریح کرد: معدوم سازی را در خمینی شهر و نجف آباد داشتیم اما این بدین معنا نیست که ابتلای مورد انسانی هم در این منطقه داشتیم.
وی با اشاره به عیادت خود از کارمندی که در بیمارستان فاطمه الزهرای نجف آباد بستری شده است، گفت: این همکار ما به دلیل فشار زیاد کاری دچار بیحالی شده بود و در صحبت با پزشک متخصص عفونی نیز متوجه شدیم، مورد این کارمند ویروس H ۵N۸ نیست.
مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان ادامه داد: در عکس این خبر که در یکی از سایت ها منتشر شده، همکار ما بدون اینکه در اتاق ایزوله بستری شده باشد، تحت درمان است پس اگر بیماری ایشان از نوع ویروس H ۵N۸ بود باید در یک اتاق ایزوله تحت مراقبت قرار می گرفت.
وی از مردم خواست به شایعات در این زمینه توجهی نکنند و تنها اخبار رسمی را از طریق مدیرکل دامپزشکی استان یا کمیته مبارزه با بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان استان، که ریاست آن بر عهده استاندار است، پیگیر شوند

منبع: خبرگزاری مهر

  • هیچ نظری یافت نشد

دیدگاه خود را بیان کنید.

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 1000 حرف باشد
http://www.shahreman.net/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=287351&tmpl=component
دیدگاه شما بعد از تایید مدیر نمایش داده خواهد شد

نظرات کاربران

ممنون از سایت خیلی خوبتون
- فرشته
سلام کسی آدرس کتابخونه شهید کاظمی رو میدونه دقیق به من بده اگه مدیونیم همین جا جواب بدید ممنون میشم
- امیر
سلام کسی عکس یا فیلم از تصادف مامور نیروی انتظامی در تاریخ1395/02/07 باموتور در امیر اباد داره ؟
- حسین
خوبه
- حمید
با سلام
لطفا در مورد اجرای طرح بیشتر توضیح دهید. در این روش تا چند درجه میتوان باغ را گرم تر کرد؟ ایا از لحاظ اقتصادی توجیه دارد؟ لطفا نام باغ و باغدار و توضیحات بیشتر را بیان کنید.
- فرهاد
باسلام.نباید حساب همه رو با هم قاطی کرد‌.خدایش بعضی از این طب سنتی اسلامی ها کارهای ارزنده ای کرده اند.ضمنا دخالت در درمان هم در مورد اینها مصداق تداره.اینها که قرص و دارو و امپول که ندارن و تجویز هم نمیکنن.فقط توصیه هایی در خصوص مصرف مواد غذایی دارن که البنه جواب هم میدهد.مثلا اینها میگن بابا ماست را با ماهی نخورین و...